Turystyka

Internetowy serwis tematyczny!

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?

Posted by admin On May - 7 - 2018
Co możemy robić ciekawego w długi weekend?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co można robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to bardzo dobre rozwiązanie – w końcu jeżeli sprawnie podejdziemy do tego, bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli na przykład 7 dni wolnego. Naturalnie zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być również być zbyt – w dalszym ciągu Polacy są narodem na dorobku, ale z pewnością odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednak nikt nie powiedział, iż musimy definitywnie siedzieć w weekend w swoim domu, ogrodzie albo na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem jest wycieczka zagraniczna. Chociażby wycieczka do Wilna, Kopenhagi czy Mediolanu.

Co roku, w szczególności wycieczki last minute, są w czasie długiego weekendu sprzedawane praktycznie tak szybko jak świeże bułki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych krajów, kultur, potraw, etc. jest niesamowicie wciągające, ale również rozwijające. Na wycieczkę zagraniczną możemy pojechać samemu, ew. z grupą bliskich, lecz także z biurem podróży. Na pewno druga opcja jest tańsza. Przecież jeżeli chcielibyśmy spędzić długi weekend w Palermo – np., sam transport to spory koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Można powiedzieć, że obie opcje mają wiele atutów.

Dla takich osób, które wolałyby pojechać samochodem, a na dodatek nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, polecić można poznawanie Polski. W końcu choćby Sandomierz to miejsce, w którym możemy bardzo miło spędzić weekend. Bardzo ciekawe są również zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które nie przepadają za tłumami, definitywnie odradzić można Zakopane. Zakopane to niesamowicie popularne miasto, lecz kiedy jest długi weekend, stolica polskich Tatr jest oblężona przez podróżnych – zwłaszcza warszawiaków.


Comments are closed.

  • RSS
  • Delicious
  • Digg
  • Facebook
  • Twitter
  • Linkedin
  • Youtube